KONST / Litografier / Färglitografier 15285183
nr 1528 5183
Gunnar Stålbrand
(1925-2006), Sverige
Färglitografier, 12 st, "Bromma", 1984, oramade lösa blad, i mappar. Signerad, numrerad 14/400. Färglitografi. Bladets mått: 47x54 cm
Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 mars 2023
kl 18:35:43
16/3 20:32:22
17/3 23:00:50
Gunnar Stålbrand
Läs mer om Gunnar Stålbrand